O nás

Za populárnym zázvorom už nemusíte hľadať iba teplý čaj. Teraz si túto štipľavú chuť môžete vychutnať aj v slovenskom zázvorom pive GingerMania. Reč je o mladom slovenskom produkte, ktorý vznikol v hlavách dvoch maniakov- Martin Hudák a Martin Kožuch. GingerMania vstúpila na slovenský trh v septembri 2013. Dôkazom toho, že v krátkom čase sa pivo stalo obľúbeným nápojom je aj fakt, že rok nato bolo nominované na Objav roka 2014 v súťaži Slovak Bar Awards. 

Celá myšlienka vzniku GingerManie sa zrodila za barmanským pultom pri miešaní drinkov v hlave profesionálneho barmana M. Hudáka. Jeho cieľom bolo hosťom ponúknuť zážitok v podaní kvalitného drinku, za ktorý by sa vedel zaručiť. Aj keď zázvorové pivo nie je vo svete žiadnou novinkou, u nás na Slovensku je najväčší problém s jeho dostupnosťou, cenou a navyše žiadne z nich nemá požadovanú kombináciu chuti. „Práve preto som sa rozhodol, že chcem vytvoriť niečo vlastné, o čom som presvedčený, že stojí za to. Mal som v úmysle vytvoriť produkt, do ktorého vložím kúsok svojho ,,ja“, vášeň, poctivosť a lásku“, opisuje zakladateľ myšlienky M. Hudák. Od roku 2019 sa výrobou Gingermanie pýši slovenský výrobca remeselných limonád ManaRoots. 

Slovo poctivosť sa oplatí vyzdvihnúť v súvislosti s otázkou čo robí produkt takým výnimočným. Skrýva sa za ním šťava z čerstvého zázvoru, pri spracovaní ktorého sa v začiatkoch podieľali aj samotní tvorcovia. Pravá intenzívna chuť zázvoru nikdy nevynikne lepšie ako použitím čerstvej ingrediencie. Zázvorová šťava doplnená o pramenitú vodu, citrónovú šťavu, prírodný trstinový cukor a špeciálne pivné kvasinky dotvárajú originálnu chuť piva. K poctivosti prispieva aj fakt, že neobsahuje žiadne konzervačné látky, sladidlá a dochucovadlá.

GingerMania je momentálne k dispozícií v troch radoch- Alko, Nealko a Zimný špeciál. Aj keď posledná sa od predošlých dvoch líši doplnenými ingredienciami, jedno majú všetky tri nápoje spoločné- GingerMania je zakaždým vyrábaná na prírodnej báze. V jednej fľaši je v priemere 32 g zázvoru, čo pivu dodáva spomínanú výraznú miestami až štipľavú chuť. Pravé zázvorové pivo GingerMania, nájdete v baroch, kaviarňach, maloobchode či domácich trhoch.